Maarika Honkonen

Olen töötanud 1992. aastast alates rahvusvahelistes korporatsioonides (Statoil, Reval Hotel Group, Baltika Grupp, SEB Elu- ja Pensionikindlustus, ERGO Kindlustuse SE) müügi- ja turundusvaldkonna juhina ja juhatuse liikmena. Mul on olnud võimalus tuua turule uusi brände, luua ning arendada müügikontseptsioone ja juhtida rahvusvahelisi meeskondi Baltikumis, Skandinaavias, Poolas, Venemaal, Ukrainas, Ameerika Ühendriikides ja Saksamaaal.

Minu praktiline juhtimiskogemus erinevatest valdkondadest ja rahvusvaheliste meeskondadega töötamine on see, mis innustasid mentoriks hakkama. Juhina pean oluliseks pidevat õppimisvalmidust, arenemistahet ja kuulamisoskust. Olen õppinud et juhi ülesanne ei piirdu visiooni sõnastamisega, vaid selle realiseerimine läbi tegevuste on õige liidri tunnus.

Sven Grünberg on tabavalt öelnud, et meie ülesanne siin elus on õppida nii kaua kuni kirstukaas sulgub ja elus õpitut teistega jagada. Mentorlus on selleks ideaalne viis jagada oma kogemust ning toetada teisi juhti nende teekonnal.