Uued liikmed

 • Margo Treilmann
 • Sirje Kautsaar
 • Erli Aasamets

Kinnitamisel on Risto Eelmaa liitumisavaldus.

Viimasel ajal toimunud

27.oktoobril toimunud Ericssoni tehase külakäigu Tiina Liitmäe kirjutatud uudist saad lugeda SIIT.

16.novembril toimus Anti Orava ja Doris Henningu eestvedamisel EMK esimene hiline mentorlõuna Fahle´s. Loe selle kohta SIIT. Järgmine mentorlõuna toimus samas 15. detsembril. Doris ja Anti on lubanud, et 2017. aastal jätkatakse alustatud traditsiooniga üks kord kuus.

14.novembril toimus EMK nõukoja koosolek, mis oli ühtlasi esimene avatud koosolek, kuhu olid kõik liikmetest huvilised kutsutud. Loodud on mentorite kutsestandardi töörühm (töörühma juht Piret Jamnes), 22.11 toimus esimene kohtumine Kutsekojas, kus osales EMK neljaliikmeline esindus. Otsustati, et 2017. aasta kevadseminar toimub mais ja samal päeval EMK üldkoosolekuga. Alates novembrist 2016 on sõlmitud raamatupidamisteenuse leping Deloitte´ga, kes koostab ka EMK majandustegevuse aruanded.

30.novembril toimus Kultuurikatlas Fontese mentorite programmi 10. sünnipäevakonverents. Kohal oli rõõmustavalt suur hulk sünnipäevalisi ja tsiteerides konverentsi peaesinejat EELK peapiiskop Urmas Viilmat oli konverentsi õhkkond hea ja tekkis omamoodi kogukonnatunne. Vaata konverentsi videoklippi ja pildigaleriid SIIT.

Fontes tunnustas programmi juubelisünnipäeval kokku kümmet mentorit, kes kõik said rinda värskelt disainitud mentori märgi ja pälvisid osalejate poolt aplausi. Autasu väärilised olid:  Maarika Liivamägi (Eesti Hotellide ja Restoranide Liit), Ringa Maripuu (SEB), Ülle Susi, Jaan Allem, Tõnu Vaus (Widex), Kristo Reinhold (Energo Veritas), Tarmo Mere (Elektrilevi), Heiki Liiser (SLO), Tiit Halling (Novo Nordisk), Richard Dobrus (Ruukki Metals). Organisatsioonidest pälvisid mentorluse valdkonna arendamisse panustamise eest tunnustuse: Ericsson Eesti, SEB, Swedbank ja SA Innove (koolijuhtide mentorprogrammid).

12.detsembril toimus viimane selle aasta EMK nõukoda. Gunnar Toomemets viis läbi küsitluse, kes EMK asutajaliikmetest on valmis ka edaspidi koja tegevusse panustama ja toimunud on väike koosseisu muutus. Suur aitäh kõigile senistele panustajatele, kes kaks aastat meile oma aega ja energiat pakkusid ja aitasid koja tegevuse käima tõmmata! Kommunikatsiooni ja turunduse töörühma veab edaspidi Tiina Liitmäe. Arenduse töörühma juhina jätkab Ringa Maripuu, liikmelisuse töörühma veab Gunnar Toomemets, kutsestandardi ja partnerluse teemadega tegelevad Piret Jamnese töörühmad. Nõukojas arutati läbi 2017. aasta tegevuskava ja vastutajad. Ringa tutvustas arenduse töögrupis tehtut ja uue aasta plaane.

21.detsembril toimus kutse- / kompetentsistandardi ümarlaud Kutsekojas, kuhu olid palutud ka teised sõsarvaldkondade esindajad (coachid ja superviisorid). EMK-d esindasid Tiiu Allikvee ja Jaan Allem. Järgmine kokkusaamine toimub 2. veebruaril 2017.

Lähiaja sündmused ja info

17.jaanuaril kell 14.00 toimub Fonteses EMK esimene uue aasta nõukoda. Külla tuleb ICF Estonia esindus. Nõukoja kokkusaamised on ka uuel aastal eelregistreerimisega avatud kõigile EMK liikmetele. Jätkub EMK töögruppide tegevuskavade ülevaatamine.

Aino-Silvia Tali eestvedamisel on loodud Facebook´ i kinnine EMK grupp. Palun liituge ja kasutage seda keskkonda omavahelise kiire suhtluskanalina.

Muud EMK I kvartali tegevused:

 • Mentorlõunad – 3 korda ehk iga kuu – Doris pakub kuupäevad välja.
 • 02.veebruaril – EMK 2016 aasta nõukoja koosistumine Mimosa´s.
 • Märts –  Fontese XI Mentorite programmi tutvustusüritus (Fontes).
 • 16.märts kell 13.00 –  Estonian Cell´i külastus (Kunda), meid võtab vastu mentor Siiri Lahe.

Koolitus ja arenguvõimalused

 • Jaanuaris 2017 alustab Fontes uue programmiga – algab I Menteede programm. Huvi programmi vastu on olnud suur ja menteede gruppi kuulub tänase päeva seisuga juba 17 juhti.

Menteede koostööpartneriteks programmis on Fontese vilistlasmentorid. Programmi avaüritus toimub 18. jaanuaril. Kui sinu meeskonnas või kolleegide hulgas on inimesi, kes vääriksid oma juhtimistalendi lihvimist, siis anna palun esimesel võimalusel sellest märku Aivele, aive.uueni@fontes.ee Loe lisainfot SIIT.

 • 25.jaanuaril toimub järjekorde Mõttekäik. Loe SIIT.
 • 1-3. märtsil toimub Edinburgis EMCC (European Mentoring and Coaching Council) 23. konverents. Loe lähemalt ja tutvu esinejatega SIIT.
 • EMCC 7-s International Mentoring and Coaching Research Conference toimub 14-15 juunil Londonis. Lähemalt saad lugeda SIIT.

 

Head vana-aasta lõppu ja kohtumisteni uuel aastal,

Tiiu Allikvee