Viimasel ajal toimunud

17. jaanuaril oli EMK nõukoja koosolekul külas ICF Estonia esindus – president Toomas Tamsar ja juhatuse liige Eike Tõnismäe. Kuulsime, kuidas on läinud sõsarorganisatsiooni tegevuse käivitamine (asutati 2015 novembris), 35 liiget. Neil on juhtorganiks juhatus, nõukoda puudub, on ka erinevad töögrupid. Eripäraks on see, et ICF Estonia ridadesse saavad kuuluda ainult rahvusvaheliselt sertifitseeritud coachid või coachiõpingute lõpetamisjärgus olevad inimesed. Palgalisi töötajaid ei ole, praegu otsitakse koordinaatorit tegevuse toetamiseks. Meie visioonlausetes on teatud sarnasust.

EMK töögruppide juhid (Gunnar, Tiina, Piret, Ringa) tutvustasid töögruppides tehtut ja edasisi plaane. Otsustati uurida lähemalt Tagasi Kooli liikumise kohta ja liikuda edasi mitmete kommunikatsiooniteemadega, sh mentorite tutvustuste ülesriputamine koduleheküljele.

Kokku osales töökoosolekul 20 inimest.

19. jaanuaril toimus mentorlõuna Restoranis Fahle (eestvedajad Doris ja Anti).

2.veebruaril toimus Kutsekojas järjekordne ümarlaud kutse-/kompetentsistandarid teemal. Kohal olid mentorite (Piret, Kaidi, Jaan, Tiiu), coachide ja superviisorite esindajad. Suurt üksmeelt ja edasiliikumist Kutsekoja koordinaatori eestvedamisel ei sündinud. Otsustati, et kohtutakse vahepeal ilma koordinaatorita omavahel ja siis tutvustatakse tekkinud nägemust Kutsekojale.

Lähiaja sündmused ja info

 • 6. veebruaril toimus järjekordne EMK nõukoja avatud koosolek Fonteses. Taas olid fookuses kommunikatsiooniteemad, mentorite osalemine Tagasi Kooli projektis, juhtimiskultuuri uuringu käivitamine, lisaks jooksev infovahetus.
 • Veebruarikuu ajakirjas Director on rubriik mentorluse eri, kust võite leida 7 erinevat artiklit mentorluse (üks neist coachingu) teemadel. Mentorluse teemade artiklid on valminud koostöös Ain Mihklesoni, Gunnar Toomemetsa, Mae Hanseni, Tiiu Allikvee, Katri Kuuse ja Aino-Silvia Tali´ga. Head lugemist, seal on ka Mentorite Kojast juttu. Aitäh Maarikale tehtud eeltöö eest!

Muud EMK I kvartali tegevused:

 • 2. veebruaril – EMK nõukoja koosistumine Mimosa´s (Fontes).  Meenutasime möödunud 2016 aasta tegemisi ja tundsime uhkust ja rõõmu, et meil on nii tegus nõukoda, mille abil EMK elab ja edasi areneb. Avatud nõukoja kokkusaamiste eesmärk on anda kõigile liikmetele võimalus kaasa lüüa ja oma isiklikku panust koja tegemistesse anda.
 • Mentorlõunad Fahles – 16.veebruar ja 16. märts (Doris ja Anti).
 • 28. märts –  Fontese XI Mentorite programmi tutvustusüritus Tallinna Ülikoolis (Fontes).
 • 16. märts kell 13.00 –  Estonian Cell´i külastus (Kunda), meid võtab vastu mentor Siiri Lahe.

Koolitus ja arenguvõimalused

 • Loe Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi direktori Kristi Vinteri artiklit siit.
 • Loe värsket Edasi.org 5. veebruari veebiajakirja siit.
 • Sel kevadel on Eestisse tulemas 15-aastase coachide õpetamise kogemusega Duncan Coppock, kes viib läbi kursuse teemal: „Juht – organisatsiooni sisecoach“, kokku 6 koolituspäeva. Kui on huvi, loe lisainfot siit.
 • ISCI kutsel viib Eestis läbi skulptueerimise praktilise töötoa pikaajalise kogemusega organisatsioonide coach, superviisor, ja terapeut Achim Fritzsche Saksamaalt. 25.-27. veebruarini toimuv koolitus „Teadlikkuse tervendav jõud“ viiakse läbi Holistika Instituudis. Lisainfo leiad siit.
 • Tervise Arengu Instituut kuulutab välja hanke leidmaks VEPA Käitumisoskuste Mängu mentoreid. Käitumisoskuste Mäng on klassis rakendatav sekkumisprogramm, mis ennetab käitumisprobleemide teket ja süvenemist. Pakkumise esitamise tähtaeg on 20.02. Loe mängu kohta lähemalt siit. Lisaküsimuste tekkimisel võib pöörduda Mari Orusalu poole: mari.orusalu@tai.ee.

 

Vilgast veebruari soovides,

Tiiu Allikvee