1.detsembril 2015 toimus Tallinna Õpetajate Majas Fontese VIII Mentorite päev, mille teemaks „Mentorlus ja poliitika“. Seekord olid esinejateks Marko Mihkelson (Riigikogu), Toomas Kahur (Välisministeerium), Urmas Vaino (ERR) ja Tiiu Allikvee (Fontes). Päeva juhtis Fontese koostööpartner Gunnar Toomemets.

Marko Mihkelson rääkis teemal „Sinu parim mentor – sina ise“. Marko jagas kogemusi ja õpetlikke momente, millega ta on kokku puutunud oma karjääriteel, seda nii Postimehe peatoimetajana kui ka poliitikuna. Ta tõi välja, et eesmärgi saavutamiseks on tema meelest olulised sellised omadused nagu näiteks kannatlikkus, pühendumine ja paras kogus ambitsioonikust. Lisaks saime teada, et enamik poliitikud on rohkem iseõppijad.

Toomas Kahur’i ettekande teema oli „Mentorlus välisteenistuses – kas meetod, iseenesestmõistetavus või hädavajadus“. Toomase esitlus tugines tema enda värvikale kogemusele ning olukordadele, millega ta on kokku puutunud töötades välisteenistuses. Samuti tõi ta välja, missugune on välisteenistuses viibija mõju perekonnale ja vastupidi. Toomas on kokku puutunud nii spontaanse kui ka suunatud mentorlusega ja leiab, et mõlemad on vajalikud. Oluline on toetus, suunamine, märkamine.

Urmas Vaino rääkis teemal “Talendipoliitika meedias. Millised anded ja oskused sillutavad tee ekraanile“. Urmas tutvustas külalistele ERR esimest organisatsioonisisest mentorprogrammi, mida viiakse ellu koostöös Fontesega. Urmas tõi välja põhjused, miks ta tundis, et nende organisatsioon vajab sellist programmi ja milliseid tähelepanekuid on ta programmi kulgemise jooksul siiani märganud.

Tiiu Allikvee (Volition Booster® Coach) ettekande teema oli „Volition Coaching – eesmärk, eneseusk ja elluviimine“. Tiiu tutvustas kohalolijatele Volition Coachingut (tahte ja elluviimise oskuste coaching) ja Volition Booster® hindamis- ja arendusmeetodit, mille kontseptsiooni looja on Ria Parppei. Kõigil osalejatel oli võimalus kohapeal paarides seda meetodit lühikese aja vältel ise järgi proovida.

Marju Sepa põhjalikumat kokkuvõtet päevast saad lugeda siit.