Hea Mentorite Koja liige!

Apillis on meiega liitunud vilistlasmentor Kristo Reinhold. Lisaks on üks uus avaldus kinnitamise ootel.

26.aprillil toimus EMK teine filmiõhtu, koja liikmed vaatasid kinos Imax Jon Favreau filmi „Meisterkokk“ ja külla oli palutud restoran Tchaikovsky peakokk Vladislav Djatšuk. Filmiõhtu korraldas ja oli ka moderaatori rollis Jaan Saar. Aitäh sulle, Jaan, südamega tehtud töö eest!
Lisaks jagatud vaimutoidule pakkus Vladislav koostöös oma kolleegidega valminud hõrgutisi ka kohapeal.
EMK filmiõhtute üldine raamistik on tutvustada ja mõtestada mentorlust/juhendamist erinevates valdkondades.

Loe toimunud filmiõhtust lähemalt SIIT.

 

Eelmise nädala lõpul sai kinnituse EMK üldkoosoleku ja kevadseminari kuupäev.
Koosolek ja kevadseminar toimuvad 31. mail, asukoht on täpsustamisel. Kevadseminari koondpealkiri on „Juht ja kujutluspilt“.

31.mai ajakava:

11.30 – 12.30 toimub EMK üldkoosolek.
12.30 – 13.00 Kohvipaus cateringi poolt.
13.00 – 16.30 Kevadseminar

Meie kevadseminari peakülaliseks on EV välisminister Marina Kaljurand, kes avaldab oma mõtteid teemal „Juhi roll riigimehena“. Teine esineja on kinnitamisel.
Lisaks on fookuses mentorite kogukonna loomine grupitööde formaadis: „Kuidas luua professionaalset ja õppivat kogukonda?“
Kevadseminari eestvedajaks on Janeck Uibo koos oma heade abilistega.

NB! Palun pane endale see kuupäev juba kalendrisse, eraldi kutse jõuab sinuni lähiajal.

 

Muu info:

  • EMK nõukoja kokkusaamised toimuvad üks kord kuus. Kokkusaamisel on esil koja edukaks toimimiseks vajalike kokkulepete tegemine, tegevuskava planeerimine ja selle elluviimise jälgimine, tehakse ülevaade ka koja liikete arvust ja rahalisest seisust. Eelmisel kokkusaamisel 11.04 olid teemadeks näit juriidilise liikme tasu suurus (kinnitama peab üldkoosolek), filmiõhtu ja kevadseminar, vilistlasmentorite kaasamine projektidesse, mentorteenuse reklaam EMK koduleheküljel ja seoses sellega uue töörühma moodustamise idee, kodulehekülje täiendamine. Järgmine nõukoja koosolek toimub 2.05. Maikuu jooksul selgub EMK augustikuise rabamatka kindel kuupäev.
  • Kaasamine Fontese sügisel algavasse mentorite juubeliprogrammi on läinud päris hästi. Üle poole mentorite grupist on juba komplekteeritud, menteesid-huvilisi on tänase päeva seisuga juba üle 20.
  • Rõõmu teeb mentorluse ja coachingu laiem levik Eestis, mis toetab EMK visioonilauset ja aitab Eesti  juhtimiskultuuri professionaalsemaks muuta.  Novembris 2015 loodi ICF Estonia, ICF on maailma suurim professionaalseid coache liitev ühendus.
    Tervet Eesti turu ülevaadet päris täpselt ei oma, aga Fontesega koostöös on kohe lõppemas ERR I mentorite programm, alanud on ERR II mentorite programm. Coachiv mentorlus on leidnud poolehoiu ka haridussüsteemis, lisaks 2015 aasta esimesele koolijuhtide mentorite programmile on kinnitatud hange 2016 – 2018 aasta uute väljeõppeprogrammide osas, mis tähendab, et 2018 aasta sügiseks on meil olemas 63 – 75 coachivat mentorlust valdavat haridusjuhti. Lõppemas on Tartu Ülikooli coachingu programm ja SEB mentorite programm.
  • Fontese poole pöördus seoses mentorluse teemaga Teenusmajanduse Koja juht, et leida võimalikke koostöökohti. Aprillis toimus ühis- kohtumine, kus osalesid ka Tartu Ülikooli esindajad, kes on seotud üleriigilise EETA (Ettevõtlikkuse ja ettevõtluse) programmiga. Tehtud on ettepanek, et EETA programmi esindajad tulevad nii programmi kui enda koostöömõtteid seoses EMK-ga tutvustama nõukoja juunikuisele koosolekule.

Kaunist kevadpüha soovides,
Tiiu Allikvee