• 31. mail toimus NO99 teatris EMK I üldkoosolek ja EMK kevadseminar „Juht ja kujutluspilt“.
  Üldkoosolekul anti ülevaade EMK saamisloost, visioonist, senisest tegevusest, nõukojast ja töögruppidest, lähiaja plaanidest ning kinnitati juriidilise isiku tasu EMK-ga liitumisel. Kohal oli hääletamiseks vajalik arv koja liikmeid, lisaks puudujate poolt antud volitused kohalolijatele.Kevadseminari eestvedaja ja moderaator oli Janeck Uibo, grupitöid aitas läbi viia Ain Mihkelson ning päeva peaesinejad olid Eesti Vabariigi välisminister Marina Kaljurand ja Tallinna Sadama juht Valdo Kalm. Aitäh sulle Janeck ja kõigile sinu korraldustiimi liikmetele: Maarika, Gunnar, Ain ja Aive! Esinejad olid säravad ja kevadseminari õhkkond suurepärane.
  Kokku osales üritusel ligi 60 inimest.Loe EMK II Kevadseminari kohta SIIT.
 • Juunis on meiega liitunud vilistlasmentor Roland Lepik.
 • 6.06 toimus järjekordne nõukoja kokkusaamine. Külas olid Tartu  Ülikooli/EETA projekti programmijuhid Anneli Lorenz ja Piret Arusaar, kes tutvustasid projekti ja tegid ettepaneku EMK mentoritele selles kaasa lüüa. Mentorite kaasamine toimuks 2017 aastal. Nõukoja liikmeid oli kohal piiratud arv, kuid kohalolijad näitasid selget huvi tehtud ettepaneku vastu. Piret Jamnes (parnerluse töögrupi juht) tegi ülevaate töögrupi koosolekust.
 • Tiiu Allikvee rääkis võimalikust mentorite koostööprojektist seoses 2017 aasta haldusreformiga. Fontes soovib laiemalt tähistada Fontese mentorite programmi 10. sünnipäeva ja seoses sellega käis Urmas Vaino sellise idee välja. Mai lõpul kohtus Fontese ja EMK esindus riigihalduse ministri Arto Aasaga, kus tutvustati koostööettepanekut ning rõõm on öelda, et huvi sellise koostöö vastu on selgelt olemas. Esialgse plaani kohaselt sisaldaks projekt teatud arvu mentorlussessioone kokkulepitud arvule uutele omavalitsusjuhtidele. Koostööettepaneku arutamist jätkatakse Rahandusministeeriumis augustis 2016. Kohalolnud nõukoja liikmed kiitsid mõtte heaks.
 • Kokku on lepitud EMK nõukoja kokkusaamised II poolaastaks.
 • EMK juhatus koguneb augustis 2016.
 • Suur aitäh kõigile Fontese programmi vilistasmentoritele, kes on andnud endast märku, et soovivad kaasa lüüa uues 2016 – 2017 juubeliprogrammis. Soovijaid oli rohkesti!
 • 12. oktoobril toimub Fonteses meetodite töötuba I – III mentorite programmi vilistlastele (2007 – 2008, 2008 – 2009, 2009 – 2010).
 • 30. novembril peab Fontes Kultuurikatlas Fontese mentorite programmi 10. sünnipäeva pidu. Kohale on palutud kõikide lendude vilistlased ja samuti teiste Fontese poolt läbiviidud mentorite/coachingu programmide vilistlased ja koostööpartnerid klientide organisatsioonidest. Üles astuvad programmi eestvedajad Fontesest, vilistlasmentorid, mentee Aino-Silvia Tali, Aavo Kokk ja Gunnar Toomemets. Sünnipäevapeo peaesineja on Eesti peapiiskop Urmas Viilma. Palun pange see päev endale juba kalendrisse kirja, sünnipäevapidu kestab terve päeva. Ole valmis ka ise panustama ja kaasa lööma, võtame lendude esindajatega suve jooksul ühendust, et etteastete sisust ja formaadist rääkida. Vilistlaste audio-visuaalsete lahenduste loovjuht on Mait Laas.Lähiajal toimumas:
 • EMK Arenduse töörühma koosolek
  30. juunil saab esimest korda Ringa Maripuu eestvedamisel kokku EMK arenduse töörühm.  Ringa annab peagi teada, kuidas saab töörühmaga liituda.
 • EMK Rabamatk
  2. septembril toimub Ain Mihkelsoni eestvedamisel EMK rabamatk koos indiaanipealiku Lendava Kotkaga, kes räägib juhtide arendamisest indiaanlaste juures. Aive saatis juba kutse, lisan igaks juhuks selle veelkord. Kiirusta registreerimisega, kohtade arv on piiratud, registreerimise tähtaeg on 30. juuni. Ain on teinud südamega eeltööd ja tõotab tulla põnev rännak!Registreeri matkale SIIT.
 • EMK ühisüritus/pidu sügisel
  31.05 üldkoosolekul kerkis esile soov, et Mentorite Koda võiks teha peo/tutvumisürituse, et koja liikmed omavahel paremini tuttavaks saaksid. Selle ürituse projektijuhi roll langes Kaidi Kuusmaa peale. Kaidi on alustanud hoogsalt ürituse planeerimist, olemas on ka korraldustiim. Üritus toimub Niitvälja Golfiklubis septembri teises pooles (kaalumisel on 23. või 30.september). Kui kuupäev on kindel, anname sellest täpsemalt teada!

 

Järgmine infokiri jõuab teieni augusti lõpus.

Ilusat jaaniaega kõigile,
Tiiu Allikvee