Siit leiad ülevaate kojas toimunust, toimuvast ja ees ootavast.

Paremaks inimeseks kasvamisest

Koja sügishooaja avamisel tekitas palju furoori meie uue slogani ettepanek “Paremaks inimeseks kasvamise nimel”. Kuna teema jäi lahti, otsustasime jagada, mida meie selle all mõistame. Otsa tegid lahti Ülle Susi ja Ain Mihkelson, kelle mõtteid saad lugeda siit.


Mis on toimunud?


Hooaja avaüritus

EMK hooaja avamine

13. augustil toimus koja uue hooaja avaüritus. Arutlesime EMK uue visiooni ja väärtuste üle, kuulasime inspireerivaid lugusid Piret Päärilt. Lähemalt saad toimunust lugeda siit.

PARE on-demand mentorluse kick-off

31.augustil toimus alustavatele personalijuhtidele suunatud PARE on-demand mentorluse kick-off mentoritele.Mentorite kojast oli Ülle Susi mentoreid innustamas. Räägiti mentorluses ette tulevatest väljakutsetest. Ülle jagas kogemusi seitsme silma mudelist ja mentorile mentoriks olemisest. Räägiti mentorluse tasemetest ja ootustest mentorile. Käima lükati ka mentorite omavaheline toetamine, nn tugimentorite paarid programmi jooksul. 

Kui oled vabatahtlikus korras valmis personalijuhte toetama vaata rohkem infot PARE kodulehelt.

Koostöö Tartu Ülikooliga

Perioodil jaanuar-mai 2021 toimus Tartu Ülikooli vilistlastele suunatud mentorprogramm. Programmi vedas Ülle Susi, lisaks olid kogemust jagamas Ain Mihkelson, Kalev Pihl, Ringa Maripuu, Kaidi Kuusmaa. Aitäh kõigile kaasalöömise eest!

Programm läks väga edukalt ja jätkame sellel hooajal jälle. Esimene  kohtumine sellel teemal  on juba tehtud. Kõik kes soovivad panustada, oma kogemusi mentorina jagada, andke endast märku Üllele: susi.ulle@gmail.com

HARNO haridusmentorite konverents

18.- 19. augustil toimus III HARNO Haridusmentorite konverents, mille viis läbi Fontes.  Viiel aastal on mentori väljaõppe läbinud kokku üle 80 haridusjuhi, kes vähemal või suuremal määral rakendavad coachiva mentorluse põhimõtteid enda haridusasutustes.

Kahel päeval lahati mentorluse olemust erinevatest vaatenurkadest: mentorluse 15 aastat Eestis, mentorlus algklassides,  dialoogimentorlus (Erli Aasamets), tagurpidi mentorlus, mentori uued tööriistad, mentori psühholoogia box, jne.

EMK poolse tervituse tõi haridusmentoritele kohale Gunnar Toomemets. Konverentsi peaesineja oli Coop Panga juht Margus Rink, kes ka ise on mentorina tegutsenud ja olnud ka Fontese I mentorite programmi üks eestvedajatest. Marguse esinemine kujunes paljudele lemmikuks. Margus rääkis muljetavaldava loo sellest, kuidas on välja kujunenud tema käekiri juhina.Rõõmsalt kuulsime  paar päeva pärast konverentsi, et Margus valiti 2021. aasta parimaks juhiks!

Päeva lõpetas Argo Aadli üllatuskülaskäik.

Saadud tagasiside konverentsile oli väga hea ja haridusmentorid ootavad juba järgmist kokkusaamist.

EMK V sügismatk

EMK V sügismatk

Septembri alguses toimus meie südamega tehtud, süvitsi minev ja sütitav sügismatk. Täname Ain Mihkelsoni ja Veiko Hintsovit selle eestvedamise eest! Matkamuljetest saad lugeda siit.

Mõttekoda paremaks inimeseks kasvamisest

„Paremaks inimeseks kasvamine“ koja sloganina tekitas hooaja avaüritusel vastakaid arvamusi. Seetõttu tegime Ruti Einpalu eestvedamisel sel teemal mõttekoja, kohal oli 12 koja liiget.

Arutelust jäid pinnale:

  • Väärtused kõnetavad kõiki ja tunduvad olevat väga õiged, julgeme panna kodulehele.
  • Paremaks inimeseks kasvamise nimel tekitab palju põnevaid mõtteid. Juhatust inspireerib see edasi tegutsema ja sellest me lähtumegi.
  • Kutsume liikmeid kaasa mõtlema ja oma paremaks inimeseks kasvamist analüüsima.
  • Uudiskirjaga algatame paremaks inimeseks kasvamise lugude sarja.
  • Püüame avada uusi tahke mentorlusest ja selle kasutusvõimalustest laiemale liikmeskonnale.
  • Tahame avada koja erinevatele mentoritele, kuid selle sõnumi kommunikatsioon tuleb läbi mõelda.
  • Selgust mentorluse erinevatesse vormidesse ja paremaks inimeseks kasvamise võimalustesse aitab luua mentorite kompetentsimudel (arutelu toimub 05.11).

SEB panga mentoritega vaimutarkusest

17. septembril käis Ain rääkimas SEB mentoritele spirituaalsest intelligentsusest (SQ). Mis see on ja kuhu see asetub skaalal IQ’st emotsionaalse intelligentsuse (EQ) ja SQ’ni välja. Miks see on juhtidele oluline?

Õhku viskasime ka krutskiliku küsimuse, milline on üks valgustunud juht?

Spirituaalse intelligentsuse kohta saad kokkuvõtvalt lugeda siit.

Tervishoiutöötajate mentorprogramm

Alustasime koostööd Eesti Õdede Liiduga, et pakkuda EMK vabatahtlike tuge tervishoiutöötajatele. Rõõm on suur, et lausa 14 mentorit andsid nõusoleku mentoritena liituda tervishoiutöötajate mentorprogrammiga.

7. oktoobril toimub Õdede Liidu suurkogu, kus Maarika Honkonen ja Artur Rahkema teevad täiendavat selgitustööd, et projekt koodnimetusega “Võõras sõber” veel julgemalt töösse saaks.

Aitäh Maarikale, Kaidile  ja Arturile, kes on seda projekti vedanud!

 


Mis ees ootab?


05.11 kell 1500-1700 Kompetentsi mudeli töörühma kogunemine. Täpsem info saadetakse maili peale

08.12 EMK jõulupidu Pärdi keskuses. Pane endal õhtupoolik juba kinni! Täpsem info tuleb maili peale.


Koostöö JCI’ga

Noorte vabatahtlikkuse alusel tegutseva ühenduse JCI juhtide mentordamise projekt on toimunud juba kahel aastal. Projekti veab Kaidi Kuusma. Tagasiside on väga positiivne. Eelmisel aastal olid mentoriteks: Richard Dobrus; Kerly Hendrikson; Ülle Susi; Reelika Jakubovski; Kalev Pihl; Kaidi Kuusmaa; Kersti Jürgenstein.

Uus kohtumine JCI juhtidega toimub juba oktoobris. Kuidas koostöö edasi areneb ja millised on uued projektid saab lugeda juba järgmisest uudiskirjast. 


Mentorite arengu nimel

Mentorile mentor

Mentorite koja kasvuprogrammid on olnud väga populaarsed. Osalejate tagasiside julgustas meid korraldama uusi. Sügisel algava “Mentorile mentor” programmi eestvedajateks on Katrin Kelder ja Katrin Maack. Programm on kokku pandud eelmiste aastate programmide “Igale mentorile mentor” ja “Dialoogimentorlus” parimatest paladest. Tutvustust on oodata oktoobri alguses, programm algab novembri teisest nädalast.

Mentor grupis

Eelmisel hooajal toimunud eksperimentaalne dialoogimentorluse programm inspireeris sügavamale kaevuma mentorluse ja grupi koostöösse. Uus kasvuprogramm “Mentor grupis” näeb ilmavalgust aasta lõpus, kohtumised toimuvad uuel aastal. Anname jooksvalt märku.

Vaimne tarkus töös inimestega

19.10 toimub vaimse tarkuse töötuba mentoritele ja juhtidele. Vaatame, milline on meie vaimse kujunemise lugu ja kuidas mentori ning juhina teisi toetada. Täpsemalt saad lugeda siit.


Soovitused koolitustele ja konverentsidele

Coachiva mentorluse juubeliprogramm

15 aastat tagasi alustas Fontes mentorite väljaõppeprogrammide läbiviimist. 2021 – 2022 hooajal tähistab Fontes väikest juubelit. Juubelikingiks on sel suvel esimesena Eestis saadud mentorite väljaõppeprogrammile rahvusvaheline EMCC (European Mentoring and Coaching Council) akrediteering.

2021 – 2022 Coachiva mentorluse juubeliprogrammiga on kiiretel reageerijatel  veel võimalus liituda:

Mentorite grupp: https://talendipank.fontes.ee/ad/12371

Menteede grupp: https://talendipank.fontes.ee/ad/12373

Uudne arenguprogramm Juhi 5

Oktoobris alustab uudne arenguprogramm juhtideleJuhi 5. Esmakordselt Eestis võetakse vaatluse alla inimene ja juht tervikuna. Lisaks tavapärasele käsitletakse ka spirituaalset intelligentsust ja selle kasutamist juhtimises.

Täpsema info leiad siit. Registreerumine kuni 30.09 õhtuni.

Rahvusvaheline coachingu konverents

Rahvusvaheline coachingu konverents toimub 26. – 28. oktoober 2021 ja on kuulatav ka veebis.

House of Mentoring

Kui oled huvitatud mentorluse teemadest ja pakutavatest e-koolitustest, siis külasta kodulehekülge: https://kmpplus.com/en/  Selle taga on kogukond, mida juhib pikaajaline mentorluse pioneer ja professionaal Kirsten M. Poulsen. Ta on andnud välja mitmeid mentorluse raamatud, on sage esineja rahvusvahelistel mentorite/coachide konverentsidel ja käinud ka mitmel korral esinemas Eestis.

15 aastat mentorlust

“15 aastat mentorlust” juubelihooaja tegevuste töögruppi ootab Fontes meie kõikide mentorprogrammide lendude vilistlasi. Tahaksime tähistada juubelihooaega koos EMK ja meie vilistlaskonnaga. Juubeliaastaga seonduvalt saadab Fontes kõikidele vilistlastele peagi välja ühe küsimustiku. Sinu aktiivne kaasalöömine juubeliaasta tegevustes ja omapoolne ideede pakkumine on väga oodatud! 


Uued liikmed

Augustis liitusid meiega Pille Tahker ja Mae Leyrer.

Tere tulemast kotta!


Mõttetera teele kaasa

“Kujundagem hingejõud, mida vajame, et saada nii headeks inimesteks kui võimalik.”

Cindy Wigglesworth


Järgmine uudiskiri ilmub novembri lõpus.

Kui sul on mõtteid, mida sooviksid novembri infokirjas jagada, võta Rutiga ühendust: ruti.einpalu@gmail.com