Ain Mihkelson

Esimesed kokkupuuted mentorlusega on mul 2010 aastast, kui mind kutsuti uuele Swedbanki IT juhile mentoriks. Seejärel tegutsesin mitu aastat kõhutunde pealt. Teadlikum tee mentorina algas Fontese mentorite programmist 2013 aastal. Mentorina löön praegugi aktiivselt kaasa erinevates era ja avaliku sektori programmides.

Aastast 2015 juhin oma ettevõtet Kasvu Labor. Keskendun juhtide arengu toetamisele läbi coachingu, mentorluse ja erinevate arenguprogrammide ning töötubade. Enne seda töötasin 14 aastat Swedbankis erinevatel juhipositsioonidel.

Taustalt majandusharidusega (EBS), kuid alates 2010 aastast olen end täiendanud positiivse psühholoogia ja eriti transpersonaalse psühholoogia valdkonnas. Lisaks olen uurinud vanade kultuuride ajale vastu pidanud inimeseks olemise õpetusi (budism, taoism, joogide maailmavaade ja praktikad, ameerika ja austraalia põlisrahvaste rituaalid ja maailmavaade).

2022 lõpetasin Tartu Ülikoolis religiooniuuringute magistrantuuri cum laude. Minu väitekirja teemaks oli spirituaalne intelligentsus töö ja juhtimise kontekstis. Uuringute järgi tuleb see kasuks nii töötajatele kui tööandjale.

Kuidas olla edukas juht?

Oma ja klientide kogemuste pealt võin öelda, et kõik saab alguse Sinust endast. Kui oled tasakaalus, rahulik ja õnnelik, teed õiget asja õigel viisil, tuleb ka kõik ülejäänu.